Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2

Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie

“Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2” to książka poświęcona rodzinie królewskiej i ich monetom. Znajdziemy w niej szczegółowe informacje na temat życia i dzieła poszczególnych członków rodziny. Warto sięgnąć po tę publikację, jeśli interesujemy się historią lub chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o życiu królewskim.

Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2: Wspomnienia królowej Elżbiety II

Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 1 szybka wysyłka: Wspomnienia królowej Elżbiety II to drugi tom wspomnień królowej Elżbiety II. W tej części królowa opowiada o swoich przeżyciach podczas II wojny światowej, a także o tym, jak udało jej się utrzymać rodzinę i państwo na powierzchni. Jest to bardzo ciekawa lektura dla osób interesujących się historią i życiem królowej.

Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2: Życie na pałacowych schodach

Było to w czasie, kiedy pałac był jeszcze w budowie. Wiele osób pracowało nad jego wykończeniem, a królowa i jej rodzina mieszkały w jednym z pomieszczeń na górze. Królewna codziennie chodziła na spacery po schodach, aby podziwiać postępy prac. Czasami spotykała się ze swoimi przyjaciółmi, którzy pracowali na dole. Wtedy rozmawiali o tym, co się dzieje w pałacu i o tym, co będzie się działo wkrótce.

Królewna była bardzo szczęśliwa, że mogła żyć w tak pięknym miejscu. Czuła się jakby była księżniczką z baśni. Chciałaby, żeby jej życie trwało wiecznie. Jednak niestety, pałac się skończył i królewna musiała wrócić do swojego normalnego życia.

Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2: Jak żyła królowa Matka?

W drugiej części książki “Królewna Rodzina Monet Tom 2 Część 2: Jak żyła królowa Matka?” autorka rozwija historię królowej Matki. Dowiadujemy się, jak żyła ona w okresie międzywojennym i jakie miała dzieci. Autorka porusza także temat śmierci królowej Matki.